V sobotu 21. 5. 2016 se na lezecké stěně Flash Wall v Olomouci konaly venkovní boulderové závody Flash Open 2016 určené pro širokou veřejnost. Hanibal byl jedním ze sponzorů tohoto závodu, a tak zde máme krátký report. Závod navštívilo celkem 52 závodníků a závodnic, z toho do kvalifikace nastoupilo 17 žen a 35 mužů.

Kvalifikace se odehrála na nových kostkách postavených speciálně pro tento závod, na venkovní věži a na nové vnitřní stěně na dvaceti připravených boulderech v obtížnostech 5B – 7C postavených od stavěčů Tomáše „Krkavce“ Doubravského, a domácích stavěčů Korby a Bruna.

Do finále postoupilo nejlepších osm můžu a šest žen, a to na základě počtu dosažených topů, pokusů na top, počtu dosažených zón a počet pokusů na zónu. Finále se uskutečnilo na čtyřech finálových bouldrech speciálně určených pro ženy a pro muže na venkovní boulderové věži a kostkách. Stavěči Krkavec s Korbou připravili pro finalisty záludné bouldery z nových chytů od Makaku a totálně nových neznámých struktur od firmy Chanavy.

Výsledky z finále žen:
1. Klára Halmo
2. Sabina Večeřová – HUDY stěna Brno
3. Eva Uvízlová – Flash Boulder Bar, Bordel Team

Výsledky z finále mužů:
1. Jakub Konečný – Rafiki, A muerte, Triop, Climbing technology
2. Martin Žák
3. Tomáš Duchoň

-zdroj fotografií FB profil stěny Flash