Víc jak půl roku jsme testovali nový ultralehký úvazek Singing Rock Flake, který je především určený pro VHT, skialpinismus a ledovcovou turistiku. Přečtěte si jak dopadl a podívejte se na pár povedených fotografií!

Co říká výrobce:

Nejnovější sedací úvazek pro skialpinismus, ledovcové tůry a expediční horolezectví. Systém úvazku umožňuje oblékat úvazek rychle a bezpečně i s připnutými mačkami nebo lyžemi. Hmotnost: 240g

Flake je úvazek, na který jsme od Singing Rocku čekali dlouho. A musíme uznat, že se čekání vyplatilo. Koncept „U“ nohaviček zajistí vlastně jednu z nejpohodlnějších věcí, které sedák určený na hory může nabídnout. Naprosto pohodlené oblékání, ať už máte na nohou cokoliv.

Jeho hmotnost je v batohu naprosto zanedbatelná. Sbalíte ho do velikosti kriketového míčku, takže se vleze úplně všude. Nosný systém je řešený pomocí nosných lemovek, což dovolilo Singing Rocku použít na záda a nohavičky úvazku velmi lehký, prodyšný a plochý materiál.

Testování Wildpitze. Foto V. Žilka.

Testování Wildpitze. Foto V. Žilka.

Jak jsme testovali?

Úvazek byl v permanenci půl roku, a to velmi často. Namátkou: Grossglockner hřebenem Studlgrat, Grossvenediger, Wildspitze, dvakrát Hoher Dachstein… Převážně se jednalo o výstupy ledovcové, v případě Grossglockneru o výstup skalní. Na Dachsteinu jsme jej používali i na ferratách.

Dachstein Gebirge. Foto L. Javorská.

Hlavní postřehy?

Úvazek je doopravdy lehký a sbalitelný, oblékání je naprosto jednoduché. Vybavení dvěma poutky na materiál je v zamýšleném použití dostačující, navíc lze s úvazkem použít i plastovou karabinu Porter pro přenášení materiálu. Ta by ale mohla být na úvazku za cenu pár gramů navíc usazena lépe.

Testování Wildpitze.

Pokud si do úvazku sednete, překvapivě nikde nic moc netlačí, byť není vůbec polstrovaný. Ovšem jako největší bonus považujeme to, že pas úvazku není ani pod batohem nijak cítit a nikde netlačí. Do hor prostě skvělé.

Zpracování je, jak je od Singing Rocku zvykem, na skvělé úrovni. Použití Rock Lock spon je samozřejmostí a činí oblékání a nastavování úvazku jednoduchým.

Hodnocení:

Pokud hledáte úvazek na VHT, občas ferraty, skialpinismus a ledovcocou turistiku, Flake by měl být vaším vážným kandidátem. Těžko budete hledat lehčí a sbalitelnější úvazek za takhle skvělou cenu. Za Hanibal Team jednoznačných a přesvědčivých 9/10 hvězdiček.

Dachstein Gebirge. Foto A. Kabotová.