Třídění odpadu, tisk na recyklovaný papír, nakupování EKO elektřiny a podobnému chování se v tichosti věnujeme už od doby vzniku Hanibalu, tedy od roku 2000.

VRATNÁ TAŠKA JINAK

Up-cycling

Povíme vám příběh… Příběh, který se nyní stává realitou a my jsme na to náležitě pyšní…

„Byl jsem stan. Užil jsem si to na výletech na hory a dál, viděl jsem krásné hory, klikatící se řeky, zelené louky. Ale už jsem dosloužil a už to vypadalo, že skončím ve spalovně tak, jako všechny věci, které dožijí svůj život a už nejsou k ničemu. Když jsem se dozvěděl, že jsem byl vybrán na experiment Hanibalu „jak dát věcem druhý život“, byl jsem zvědavý, co se se mnou bude dít.

Nakonec ze mě ušili velkou nákupní tašku. Lidé si tak můžou ve mně odnést vybavení na hory, které si v obchodě zakoupí. Doufám také, že mě budou dál používat na svých cestách do přírody nebo na další své nákupy.

A kdyby pro mne  náhodou neměli využití? Můžou mne odnést do Hanibalu, kde mě pak může vzít k sobě zase nějaký jiný zákazník. Nejsem totiž obyčejná nákupní taška. Já jsem vratná, zálohovaná taška Hanibalu. Jsem z pevného materiálu a můžu sloužit ještě dlouhou dobu. Jsem šťastný, že můžu sloužit dál a podívat se třeba ještě na další místa, ať už kamkoli, třeba na hory a dál! Díky!“

Hlavní díky patří VAUDE za úplně prvotní poskytnutí materiálu z reklamovaných stanů! Chtěli bychom jim poděkovat za to, že důvěřovali naší idee a pomohli nám tak zhmotnit naši myšlenku, děkujeme! Dále se k dárcům materiálu připojily firmy: Hilleberg, Coleman a Hannah a Pinguin Jsme moc vděční za takovou podporu!

Tašku šijí ženy z farní charity. Dáváme tak práci ženám, které jsou na trhu zaměstnání znevýhodněné.

 

Proč vlastní a vratné tašky?

Chceme, aby si k nám zákazníci nosili vlastní tašku!

 • Nechceme vyrábět igelitové a papírové nákupní tašky. Je to jen výroba odpadu. Pokud zákazník nemá vlastní tašku, máme řešení. Půjčíme mu tašku na zálohu 50,- Kč. Může ji kdykoliv vrátit a dostane zpět peníze. I když taška bude poškozená. My ji pošleme na recyklaci.
 • Záloha je 50,- Kč. Může se to zdát jako vysoká částka, ale je to Hanibalem dotovaný výrobek. Náklady na výrobu jsou ve skutečnosti vyšší. Nevadí nám dotovat nákupní tašku. Dává nám to smysl.
 • Užitá hodnota tašky je také mnohem vyšší než 50,- Kč (taška je z odolného kvalitního materiálu, je nepromokavá a má dlouhou životnost)

Co to je up-cycling a proč jdeme touto cestou?

 • Up-cycling je proces přeměňování odpadového materiálu nebo nepotřebných produktů v nové materiály či produkty lepší kvality, pro zlepšení hodnot životního prostředí. Je to protiklad down-cycling procesu, který na rozdíl od up-cyclingu kvalitu produktu snižuje.
 • Chceme dávát věcem, které dosloužily, druhý život.
 • Činíme „férovou odměnu“.
 • Chceme produkty pro outdoor aktivity využít až do úplného roztrhání. Jako stan už neposlouží, ale pořád je to pevný materiál, který vydrží opravdu hodně.
 • Taška je vyrobená v ČR, necestovala k nám přes půl zeměkoule.

Přednosti up-cycling Hanibal tašek:

 • Taška pro fanoušky outdooru, Hanibalu, upcyclingu
 • Lehká, pevná, skladná taška.
 • Zajímavý design: každá taška je originál! Objevují se na ní nápisy, poutka, zipy, očka a další… Zkrátka taška ušitá ze stanu.
 • Používáním tašek pomůžete dávat věcem druhý život. Stejně tak, jako podporovat práci těch, kteří jsou znevýhodnění.
 • V neposlední řadě také podpoříte výrobu v ČR.

Papírové pytlíky

A proč Hanibal používá papírové pytlíky pro vaše menší nákupy a ne ty plastové?

 • Pytlíky jsou vyrobené z recyklovaného neběleného papíru – takže kvůli našemu pytlíku nebyl pokácený žádný strom!
 • A v neposlední řadě nechceme vytvářet další plastový odpad…

Děkujeme, že nás podporujete a vidíte to stejně!

Sázíme stromky

Nezahálíme ani v roce 2018! Letos bylo naším cílem vysadit celkem 100 stromků a práce nám šla opravdu od ruky. Sázeli jsme v obci Vyskeř, v Hlínovišti a v Úvozu u Koryt.

Nová třešňová alej u Březinky

Jsme velice rádi, že se nám podařilo rozjet spolupráci se společností Sázíme stromy. V Koňském dole u obce Březinka, která je součástí obce Bělá pod Bezdězem v okrese Mladá Boleslav, tak vznikla nová třešňová alej!

Více informací najdete zde.

Sázeli jsme i letos!

Ekologická organizace Čmelák

Společnost přátel přírody“ – toto trefné označení stojí v úvodu webových stránek organizace, jejíž přátelé jsme už řadu několik let. Za tu dobu jsme Čmeláka podpořili finančně (hlavně díky vám, členům našeho klubu), účastí na přednáškách, ale neváhali jsme ani ohrnout rukávy a přidat ruku k dílu přímo na místě působení organizace. Specializací organizace je revitalizace ekologicky narušených a zanedbaných lokalit. My se třeba podílíme na obnově Nového Pralesa nedaleko Ještědu v severních Čechách. Čmelák tam vrací lesu jeho původní vzhled. Další oblastí, o kterou se Čmelák stará, jsou Mokřady Jablonné v Podještědí. Do těchto činností zapojuje i veřejnost a to v rámci exkurzí, tematických akcí či dobrovolnické práce. A aby jejich práce nepřišla vniveč, pořádají i vzdělávací programy pro děti ve školách a školkách.

Recyklujeme

Každá krabice má svůj příběh…

Krabice kdysi dávno krabicí nebyla. Byla stromem, který žil vlastním životem. Ten ale někdo pokácel, vyrobil z něj papír a později krabici. Krabice toho pak nejspíš nacestovala víc, než my všichni dohromady. Lodí, vlakem, letadlem, autem… a najednou skončila u nás v Hanibalu. Ale tady její příběh nekončí. Nechceme, aby se musely kácet další stromy na nové krabice. Proto je necháváme žít dál a posíláme v nich objednávky pro Vás. Možná že tam jejich příběh skončí, ale třeba pro ně najdete další využití. Věřte, že pokud ano, uděláte jim radost. 😉

Krabice v oběhu

V krabicích posíláme nejen objednávky, ale také je jednou za čas odešleme některému z dodavatelů, aby do nich mohl opětovně zabalit zboží a poslat balík k nám… a tak dokola, dokud to jde 🙂

Recyklovaný papír všude kam se podíváš

Recyklovaný papír používáme na vše, co se dá. Tiskneme na něj faktury pro naše zákazníky, používáme jej v kancelářích při běžné denní agendě (a někdy dokonce i oboustranně), na recyklovaném papíře je vytištěný i náš katalog… už od prvního vydání v létě 2011.

Co nezrecyklujeme, to třídíme…

Co se u nás v obchodech znovu nepoužije, to třídíme. Koše na tříděný odpad u nás najdete v každé místnosti… v zázemí, na krámě, ve skladu i v kancelářích. Třídění chápeme jako samozřejmost a patří podle nás ke slušnému chování stejně, jako třeba pozdrav příchozímu zákazníkovi.

… nebo znovu použijeme

Stejně jako se dají znovu použít kartonové krabice, i igelitové pytlíky, kterých se nám v obchodech nahromadí dost a dost, mají své další využití. Buď do nich zabalíme objednávku nebo efektně vycpeme batohy. A takové hlouposti, jako sáčky na odpadky, opravdu kupovat nemusíme.

Feel Eco

Kdo nezná, jedná se o mycí a čistící prostředky vyrobené v České republice. Prostředky Feel Eco Jsou ekologicky odbouratelné, nejsou testované na zvířatech a většina z nás je používá i doma.

Elektřina z obnovitelných zdrojů

Snažíme se chovat ekologicky v co nejvíce oblastech a díky společnosti Nano energies se nám to daří i v odběru elektřiny. Nano Energies nabízí elektřinu vyrobenou nejnovějšími technologiemi a na principu udržitelného rozvoje. Je to pro nás další způsob jak šetřit naší planetu.