Krkonoše prostě jsou a budou naše nejvyšší hory. Celé spadají do Krkonošského národního parku a samozřejmě jim kraluje nejvyšší hora Česka, Sněžka (1 602 m). Té se ale během tohoto jednodenního výšlapu vyhneme. Vyhneme se tak částečně i davům, které na její vrchol míří.

Začneme v jednom ze dvou největších center Krkonoš, ve Špindlerově Mlýně. Zde jednoduše zaparkujeme na jednom z parkovišť, ideálně na tom, co je co možná nejdál (pod sjezdovkou Medvědín).

Odtud přejdeme přes Labe (ano, je to Labe) a vydáme se po modré turistické značce Labským dolem směrem k Labské boudě. Cesta zatím bude široká a protažená, v úžší pěšinu se promění až u přítoku Pudlavy. Tam můžete z dálky sledovat lezce trénující na ledopádu.

Modrá značka začne strměji stoupat a krásné výhledy na zamrzlý Pančavský a Hančův vodopád Vás doprovodí až na Labskou boudu.

Po patřičné pauze a případném osvěžení se vydáte na hřeben po žluté značce, po chvilce tak dojdete ke Sněžným jámám, které jsou v zimě opravdu úchvatným kouskem Krkonoš, který připomíná velehory. A pokud Vás nesfoukne z hřebene vichr, budete pokračovat na východ po hřebeni po červené turistické značce okolo Vysokého Kola a přes Velký Šišák až do sedla Pod Smělcem.

Tady si opět můžete odpočinout v přístřešku a občerstvit se, ovšem pouze z vlastních zásob. Samotný sestup zpět do Špindlerova Mlýna vede po modré a později po zelené turistické značce a provede Vás kolem známých bud jako Martinovka nebo Medvědí boudy. Do Špindlerova Mlýna dorazíte po příjemně stráveném dnu a sedmnácti našlapaných kilometrech.

Doporučené vybavení:

trekové hole sněžnice návleky střední batoh čelovka


Co si zabalit:

Untitled-1

Hanibal Checklist App


KDY VYRAZIT: prosinec až duben

NA KOLIK DNÍ: 1 den

TRASA:
Špindlerův Mlýn – Pudlava – Labská bouda
8 km | 2 až 3 hodiny
Labská bouda – Sněžné jámy – Velký Šišák – Pod Smělcem
4 km | 1 až 2 hodiny
Pod Smělcem – Martinovka – Medvědí boudy – U Dívčí lávky – Špindlerův mlýn
5 km | 1 až 2 hodiny

CELKOVÁ TRASA:
17 km | stoupání 900 m | klesání 900 m