OutDoor Friedrichshafen II.

Začali jsme podle abacedy a budeme tak pokračovat. Pravdou ale je, že v druhé části se nachátźí majorita českých firem a tak je opravdu na co se těšit! Čtěte dál o novinkách z veletrhu OutDoor Friedrichshafen!

HanWag

U německého výrobce bot hrála prim ekologie a jejich nové podešve a mezipodešve z recyklovaných materiálů. Nutno dodat že vypadaly kosmicky a tedy také dobře. Nejvíc nás zaujaly nízké modely Belorado, moderní B/C pohorka Alverstone II a céčková Ferrata.

Hilleberg

Náš milovaný a nejlepší výrobce stanů přišel s jednou zásadní novinkou, a tou je první kopulka v jeho portfoliu dělaná přímo pro tři – a uhádli jste, je to Allak 3. Za nás rozhodně dobrá volba, neb Allak je díky 3 prutům se třemi kříženími parádně stabilní, přitom relativně prostorově úsporný a tak je váha trojky dostatečně přijatelná, lehce přes 3 kila v základu, celková pak 3,7 kg . Na to, že je to víc jak plnohodnotný stan pro nejnáročnější použití, je to rozhodně pecka. Došlo i na drobné střihové úpravy a také na update kotvících  háčků, které si lépe rozumí s pruty o průměru 9 i 10 mm.

Hydroflask

Ano, u nerezových izolovaných lahviček se těžko hledají inovace, ale přece jsou. Kromě nových barev je to hlavně nové víčko s pítkem a brčkem, které je řádně zaizolované technologií Honeycomb.

Ocun

U českého Ocúnu se toho vyrojilo požehnaně. Vezme to zlehka – lehoučkými sedáky v nové sérii NEON, které vychází konstrukčně z modelů Ego (možná ještě pamatujete), ale byly výrazně předělány a tím pádem také dostaly výrazně nové barvy. Neonově zářivé. Další novinkou je update celé řady karabin a expressek: nové barvy, nové smyčky i nové modely. Přibyla velikánská HMS Harpy, maličká šroubovací Hawk Screw a v neposlední řadě expreska Hawk QD. A z malých karabin Kestrel a 60cm smyčky je připravena klasická alpská expreska. Z toho máme radost!

Ale nabyl by to Ocún, aby neměl i novinky v lezečkách. Tam se objevil nový model Jett LU a QC, samozřejmě na lepičce Cat Rubber.

Osprey

Lídr na trhu batohů opět představil několik novinek, i když tentokrát nám nepřišla žádná úplně zásadní. Líbily se nám lehoučké daypacky Skimmer a Skarab, takové komínky se zipovým víkem a pěknými kapsami s objemem kolem 20 – 30 litrů. Hodně dobře vypadá i novinka Hikelite 32 a inovovaný Talon a Tempest. Za zmínku pak určitě stojí i nové modely v kategorii větších turistický batohů s názvem Rook Renn. Cenově budou mířit spíše níž a vypadají příjemně lehce a přitom dostatečně odolně. Drobného update se také dočkaly oblíbené modely Kyte a Kestrel.

Petzl

U francouzského velikána tentokrát mnoho dechberoucích novinek vidět nebylo. Ale alespoň něco ano – nově přepracované základní GriGri, úplně nová přilba Meteor a nově designované sady expresek. K dalším novinkám patří i nové batůžky a ropebagy – lezecký batůžek Bug, městský messenger s plachtou na lano i klasický batoh na lano.

Singing Rock

Tady se ovšem novinky děly, a primárně jedna hlavní. Singing Rock představil svoje první poloautomatické jistítko s názvem Rama. Lano v něm jede jako namazané, chtělo by se říct 🙂 Ale teď k věci – Rama funguje na stejném nebo obdobném principu, na kterém fungují jistítka Smart od Mammutu, Ergo od Salewy nebo ATC Pilot od Black DiamondKonstrukčně je ale řešené jinak a díky tomu dokázali v Singing Rocku parádně pohnout s cenou. Tahle kráska totiž bude stát hluboko pod 1000.- a to je zcela neodolatelná nabídka!

K dalším novinkám pak patří nová oválná karabina Oxy, redesignované úvazky (moc povedené!) Onyx, Garnet, Spinel a Pearl a v neposlední řadě také nové lehké sportovní lano Kata 9,4.

Sea To Summit

Firma, která vyrábí spoustu věcí, o kterých jste nevěděli, že je potřebujete, dokud jste je neviděli… tak by mohl znít překlad názvu firmy Sea To Summit 🙂 a ta přidala pár zajímavých novinek také.

Na prvním místě nerezové hrnce Sigma pots (kombinace nerezu a anodizovaného hliníku), nově přepracované ultralehké batůžky ze silikonizovaného materiálu UltraSil, několik zajímavých ultralehkých karimatek a k nim celou sadu polštářků, které lze pomocí jemného suchého zipu na karimatce zaaretovat. A také pár kosmicky vypadajících a teké kosmicky drahých spacáků.

Tendon

U Tendonu jsme zaznamenali dvě novinky – a překvapivě to jsou lana 🙂 Technologii TeFix dostalo lehoučké sportovní lano Master 9.0 a také horské půlky Master 7.8.

Tilak

No konečně! Jsme u miláčka davů – šumperského Tilaku! Pár novinek tu je, primárně v řadě ultralehkých produktů Active.

Tou první je nová bunda z materiálu Gore ShakeDry, na který si v jeho prvním roce existence sáhlo jen pár vyvolených. A Tilak už jej má taky a nachystal z něj kousek ve střihu oblíbeného modelu Tilak Vega. Tilak také hodně zasáhl do svého programu z materiálu Polartec Alpha, zařadil jeho verzi Polartec Alpha Direct a ten aplikoval i na model Spike.

Novinkou je i nová bunda Euphoria (plus kalhoty ze stejného materiálu). Tu designoval společně s Tilakem jejich ambasador Pavel Paloncý – je tedy na snadě, že jde o běhací speciálku z Gore Active. V neposlední řadě také Tilak zařadil nové kahloty – lezecké, užšího atletičtějšího střihu, zkrátka kousek, o kterém jsme už dlouho říkali, že chybí.

Warmpeace

U Warmpece to letos bylo hodně o doplňcích. Na další sezonu jsou připraveny nové péřové papučky, polštářky a extendery. Přibyly i nové vložky do spacáků. Takže nám v těch Vikingách zase bude o trochu líp!

První díl novinek z  OutDoor Friedrichshafen je tady.