Už nějakou dobu jsme o tom mluvili. Prostě pozvat naše dodavatele, kamarády a strávit s nimi víkend na horách. Jen pro zábavu, žádné řeči o práci.

V pátek 10.10. ten den přišel. Nakoupili jsme jídlo a pití (jak se na hostitele patří) a vyrazili s klíčema v kapse do Jizerských hor. Pozvali jsme je na naši oblíbenou chalupu na Mariánskohorských boudách. Chalupu bez vody, elektřiny se suchým záchodem a kamny. V pátek se nás sjelo jen pár ale i tak jsme v družné zábavě poseděli nad hrncem polévky z červené čočky a ochutnávali místní polotmavý ležák „Studánecký flik“ z minipivovaru  Studánka. Když se přidali domácí ovčí klobásy a pálenka s medem (produkty jednoho místního farmáře, ale zároveň našeho dodavatele) rozjelo se to naplno.
Ráno bylo trochu spěchu, protože jsme měli sraz s dalšími dodavateli, lidmi z organizace Čmelák a Českou televizí na Ještědském hřebenu. Důvodem byla exkurze a brigáda v Novém pralese jehož jsme dlouholetým partnerem. A ČT si o tom chtěla natočit dokument.
jdeme do lesa
Na Pláních se nás už sešlo zhruba 30. Dostali jsme rukavice, motyky a hurá na exkurzi. Nebo do práce? Vlastně do obojího. Tady v praxi viděli naši dodavatelé kam dáváme peníze a nějakou tu naši práci. A že to má smysl. Vysázeli jsme asi 600 buků v neupraveném svahu smrkové monokultury. Byla to zábava a další měla přijít. Na svačinu jsme si objednali buřty a opékání nad ohněm. Bylo to příjemně a užitečně strávené dopoledne.
sázení nás baví
Všichni jsme se vrátili na Mariánskohorské boudy kde jsme vyhlašovali ceny za nejlepší český výrobek v Hanibalu. Byl to takový nultý ročník a zajímali nás názory výrobců. Cenou byla velká dřevěná hrací kostka s názvem výrobku a výrobce. Nadšení a zájem jen potvrdil, že v tom má smysl pokračovat. Tak se můžeme těšit na oceňování českých outdoorových výrobků i další roky.
And the Oscar goes to
Předávání cen
Staráme se o své hosty zodpovědně. Pečeme maso se zeleninou ve velkých pekáčích venku nad ohněm, narážíme další sud, ochutnáváme další lahve vína (od jednoho z dodavatelů z Moravy), … a všichni se příjemně baví. Naše mise je splněna. Žádné řeči o práci, jen přátelské setkání  a poděkování za spolupráci.
Staráme se o hosty
V neděli ráno jedou někteří už domů. Přeci jen na severní Moravu a do jiných vzdálených koutů je to daleko. A ostatní využívají naší nabídky sportovního programu. Někdo si jde zaběhat, někdo trochu zalézt na „Hrázného“, další volí cyklo a někdo se jen projde k Protržené přehradě (teď vykácená vypadá monumentálně), nebo k Jedlovým vodopádům.
Podzimní slunce jako na objednávku nám přálo. I to se podepsalo na příjemně stráveném víkendu. Potvrdilo se, že neděláme jen společný obchod, ale udržujeme i přátelské vztahy. Právě tohle nám dává v tom podnikání smysl.
 Díky všem co přijeli a věřím, že příště nás bude víc.
– sepsal Pavel