Vždycky s Buff UV Headband

Buff UV Headband je široká čelenka z Coolmax Extreme tkaniny, která výborně odvádí vlhkost a rychle schne a je vhodná na téměř každou sportovní aktivitu.

Jak přátelství začalo?

Moje cesta k nošení čelenek započala před rokem v Tatrách. A vlastně za ni může naše brněnská Barča. Ta, když na hlavě neměla helmu, tak nosila buffí čelenku. Já s sebou měla nákrčník se stejným vzorem a říkala jsem si, že chci vypadat stejně dobře jako ona. Počasí bylo příliš teplé na čepici, ale já se stejně bála nastydnutí. Takže jsem si nákrčník složila a použila jako čelenku dle Barčiného vzoru.

Jak to vidí Hanibal Team?

Když se blížila doba mých letních dobrodružství, věděla jsem, že si budu muset koupit čelenku. Zmíněný nákrčník byl totiž mé maminky a ta by se s ním na několik týdnů loučila jen s těžkým srdcem. Navíc jsem si vzpomněla, jak dobře mi v Tatrách jako čelenka posloužil. Nemám ráda, když se mi během mých aktivit motají vlasy v očích a já je musím pořád někam zastrkovat, tohle s čelenkou nenastane. Dále dobře absorbuje pot a zamezuje tak, aby vám začal stékat do očí. Posledním argumentem pro čelenku byla skutečnost, že mě čekala dlouhá doba bez možnosti umytí a mastné vlasy čelenka skvěle zamaskuje. Pro někoho možná malichernost, ale já si i v horách musím připadat hezká.

Moje potřeby byly jasné. Chci něco univerzálního, co si vezmu na letní přechody, pod helmu na lezení i ve slunečných dnech v zimě. Nechci, aby mě na vrcholcích kopců ofouklo, a tak je třeba, aby mi čelenka zakrývala uši.
Tohle všechno splňovala UV Headband. Dalším a popravdě o hodně složitějším krokem bylo vybrat správný vzor. Sice nejsem vlastníkem čelenky příliš dlouho, ale už se mnou zvládla vyjet na několik výprav. Prvním testováním byly tři týdny v Kyrgyzstánu, kdy jsem čelenku sundávala vlastně jen na spaní. Zažila tam se mnou všechny možné podmínky. Sníh a teplotu blízko nule, vedro a pálící slunce, větrno a kroupy… Když bylo opravdu teplo, tak jsem ji namočila a nějakou dobu mě chladila, když byla zima, tak mi pomáhala udržet teplotní komfort. Čelenka navíc skvěle drží na místě a nikam se na hlavě neposouvá.

Co je fajn a co už méně

Je skvělým parťákem v létě pod helmu, kdy absorbuje pot. Už žádné otírání rukou a zamlžené vidění! Tohle já jakožto uživatel kontaktních čoček fakt oceňuju.
Navíc s blížící se zimou začínám nosit čelenku i na lezeckou stěnu. Jsem ten typ holky, co jí je pořád zima na ruce a čelenka na hlavě pomáhá teplo udržet uvnitř. A je tu vůbec něco, co se mi nelíbí? Ale jo, je. Čelenka je na můj vkus moc široká. Má 9 centimetrů a já si ji ještě tak o centimetr ohrnuji. Také se mi zdá, že po půl roce nošení vykazuje materiál pár drobných žmolků. Začíná vypadat trochu chlupatě. Z čelenky se rychle stal parťák na všechny moje cesty a já se jen těším na další buffí modely a nové vzory.

Buff má mimo UV Headband v nabídce několik dalších typů:

  • Nejtenčí a nejtechničtější Fastwick Headband určenou na intenzivní pohyb v teplých dnech.
  • Nováček Dryflx Headband, která je s reflexním potiskem určená především na běh. Její materiál v teple chladí a v zimě hřeje.
  • Tech Fleec, která se hodí na aktivity během chladnějších měsíců. Na můj vkus je už velmi široká (12cm).
  • Pletená s podšívkou Knitted a Polar – U té bych ocenila drobnější vzor a tenčí přízi. Čelenka totiž působí na hlavě velmi robustně. I šířku bych klidně snesla o centimetr menší. 

– Anežka