Vždycky s Lowe Alpine Lightflite Hydro

Lightflite Hydro je ledvinka pro ty, co mají rádi pohyb nalehko a v rychlém tempu. Přináší více svobody a radosti než batoh na zádech.

A jak to vidí Hanibal Team?

Upřímně si nemohu přesně vybavit, kdy jsem se rozhodla pořídit si ledvinku. Pravděpodobně to bude něco málo přes dva roky, když jsem začala více jezdit na in-line bruslích a nechtěla jsem vláčet poloprázdný batůžek. Požadavky při výběru byly jednoduché: přihrádka na láhev a střední objem produktu na nějaké ty drobnosti.

Sportovní ledvinka je ideální pro dynamický pohyb v nížinách i horských výšinách. Běžky, turistiku, brusle či kolo s přehledem zvládne. Má pohodlné polstrování zad, které stabilizuje ledvinku na bedrech aniž by poskakovala. Při výrobě použili materiál nízké váhy, aby jste o ní během jakékoliv aktivity téměř nevěděli. 

Lightflite Hydro se skládá z dvou hlavních kapes na zip. Levá kapsa je větší než ta pravá a jsou přehrazeny pružnou síťovanou přihrádkou na láhev. Na bocích lze využít menší kapsy z hrubší síťoviny. Přezka se dobře rozepíná a “netuhne” i v zimě se zmrzlými prsty.

Co o produktu říká výrobce?

Produkt je vyrobený z ultralehkého materiálu NHC70, aby se minimalizovala energie nutná pro její nošení. Hmotnost je zde tedy spíše “lehkostí” o 262 gramech. Objem 4 litrů Vám zase zaručí, že na jednodenní výlety poberete vše, co potřebujete. Výrobce dovnitř zakomponoval praktický klip na klíče, takže už je nikdy nebudete hledat po celé ledvince s urputným výrazem. Zvenku je malé poutkou. Součástí je i půllitrová sportovní láhev. 

Jak jsem spokojená a proč?

Spokojená jsem nad míru, a proto také nemám zatím k ledvince žádné výhrady. Je to můj oblíbený parťák na běžky, protože do ní zabalím péřovku nebo větrovku, tyčinku, Buff, čelovku, peněženku, klíče a láhev na pití. Plastovou láhev můžu vyměnit za Siggovku nebo malou termosku dle počasí. 

Podobné je to s využitím u pěší turistiky, bruslí a kola. Jen na běhání doporučuji ledvinku tolik nenapěchovat, hrozí totiž narušení Vašeho těžiště při běhu.

Samozřejmě nemůže překonat produkty určené na jednotlivé sportovní disciplíny, ale mně se zalíbila multifunkčnost –to, že mi stačí doma jedna věc na více aktivit. Nepotí se pod ní záda jako u batohů, nikde neomezují popruhy. Láhev je rychle po ruce a lze ji zajistit gumovým dotahem.

Jediné možné mínus, které by se mohlo v budoucnu projevit, je jemná síťka, z které je ušitá kapsa na láhev. Při velmi častém používání by se mohla proděravět. Proti této je zbytek použité tkaniny dostatečně oděruvzdorný.

Přes dva roky vozím ledvinku skoro všude s sebou a na jejím vzhledu nebo funkčnosti to není znát. I to je důvodem, proč se spolu hned jen tak nerozloučíme…

– Terka Bartíková